Geçmiş Seminerlerimiz
Aile İçi Şiddet Kanunu (VAWA) Çerçevesinde Green Card Başvurusu – 4 Kasım 2021, Perşembe, 08:00 PM PST

Aile İçi Şiddet Kanunu (VAWA) Çerçevesinde Green Card Başvurusu – 4 Kasım 2021, Perşembe, 08:00 PM PST

İstanbul ve Kaliforniya Barolarına kayıtlı olarak hizmet veren bir avukat olan Aycan İşkent Ekener, Son 10 senedir Irvine, CA’da bulunan hukuk ofisinde Amerikan göçmenlik hukuku üzerine avukat olarak calışmaktadır.

Hukuk bürosunda genel olarak birçok başvuru için hizmet verilmekle beraber, daha çok girişimci, iş sahipleri, profesyonel çalışanlar, bilim insanları, yöneticiler gibi kişilerin Amerika’da göçmenlik işlemleri konularında hizmet verilmektedir.

SEMİNERDE PAYLAŞILACAK KONULAR:

Kadına Karşı Şiddet Kanunu altında düzenlenen VAWA başvuruları, aile içi şiddet maduru olmuş kişilerin kendi green card başvurularını yapabilme hakkı tanımaktadır. Bu kanunun ismi “Kadına karşı şiddet” şeklinde yazılmış olsa da, aile içi şiddete uğrayan erkeklerde bu kanundan yararlanabilir.

VAWA başvuru sahipleri, Amerikan vatandaşlarının veya Green card sahibi kişilerin eş ve çocuklarıdır. Ayrıca Amerikan vatandaşının anne babası da VAWA üzerinden başvuru yapabilir. VAWA başvurusu yapmak için, size şiddet uygulayan kişi ile evliliğinize devam etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Seminerimizde VAWA başvurularının şartlarını, bu başvurularda tanımlanan “şiddet”in tanımını, ve başvuru sürecini konuşacağız. Unutulmamalıdır ki sadece fiziki şiddet değil, duygusal şiddette sizi VAWA başvurusu yapmaya yeterli kılabilir. Seminerimizin sonunda sorularınızı sorabileceğiniz bir Soru/Cevap bölümü olacaktır.

Bu semineri YouTube kanalımızda, https://www.youtube.com/channel/UCkngHnjybgdGtA96K1Nk0ww linkinden izleyebilirsiniz.