Past Seminars
İki Dil Konuşan Çocuğunuz İçin Bilmeniz Gerekenler – Filiz Tosyalı, Çocuk Kitapları Yazarı – 06 Aralık 2020, Pazar, 10:00 AM PST

What You Need to Know for Your Bilingual Children - Filiz Tosyalı, Children's Book Writer - December 06, 2020, Sunday, 10:00 AM PST

Filiz Tosyalı was born in 1951 in Çanakkale. She graduated from Istanbul Aksaray Academy of Economic and Commercial Sciences. Known as the life coach and speaker, the author has many educational and instructive books for children.

WHAT WILL BE COVERED IN THIS SEMINAR:

İki dilli çocuklarda mantık ölçüleri içinde tartışma, ikna ve düşünme becerileri gelişir. Onların iki dili karıştırdığı söylenir. Karıştırdığı kabul edilmemeli, onlar ödünç sözcük alırlar. Bütün iki dilli çocuklar, bu yola başvurmaz.  Bazıları nedenli olarak başvurur. Siz anlatılacak kurala uyarsanız,  çocuklar o anda konuştuğu dilin dışıdaki ikinci veya üçüncü dilinden sözcük almaya gerek duymaz. Karşısında iki dili konuşabilen ve çocukla konuşan bir ebeveyn varsa bu yolu tercih eder. Bilebilirsiniz. Ama konuşmanız gereken kendi anadilinizdir. Yapılacak şey anne baba her şartta çocuklarıyla kendi anadillerini konuşmalı. Çocukla bir gün İngilizce bir gün Türkçe konuşmak çok yanlış bir davranıştır. Evde konuşulan ana dil bireye göre neyse, onu konuşmak akıllıca bir davranıştır. Yerel dili konuşma görevi evinizde anadili yerel dil olana verilmeli. Bakıcı veya herhangi biri.  Ya da ebeveynlerden biri. Yerel dil evin içinde hiç konuşulmasa da cocuk o dili dışarıda öğrenir. Yerel dil yaşanan ülkenin dilidir. Seminerde bu konularla ilgili detaylı bilgiler aktarılmıştır.

You can watch this seminar on our YouTube channel from https://www.youtube.com/channel/UCkngHnjybgdGtA96K1Nk0ww linkinden izleyebilirsiniz.